Csoportos foglalkozások
Csoportos foglalkozások
Művészetterápia
A művészetterápia egy olyan terápiás, rekreációs folyamat, ahol a művészetet, az alkotást mintegy eszközként használjuk lelki történéseink megértéséhez, nonverbális kommunikációhoz.Az emberben meglévő alkotó erőt hívja elő, fejleszti az öröm, és a kreativitás kibontakozását.
A művészetterápiában nem az esztétikai szempontok a fontosak, hanem maga a folyamat, a hangsúly a biztonságos és bizalmas környezetben történő szabad önkifejezésen van, hiszen így ki tudjuk fejezni a szavakkal nem megfogalmazható érzéseinket. Ezáltal jobban megismerhetjük saját belső világukat, ami hozzásegít a változáshoz és a megújuláshoz, a gyógyulás érdekében a lelki mozgás elindításához.
Az alkotások, mint az álmok, lelkünk üzenetei, általuk segítséget kapunk a saját utunkra való ráhangolódáshoz, „jóban lenni” önmagunkkal. Az egészséges személyiséget a belső és a külső világ harmonikus kapcsolata jellemzi. Az alkotás ennek az egyensúlynak a megteremtését támogatja.
A művészetterápiás folyamat megvalósulhat egyéni vagy csoportos formában, a foglalkozáson való részvételhez semmilyen művészeti tehetség vagy előképzettség nem szükséges.
A csoportos foglalkozások erősítik a szociális kapcsolódásokat, a csoporttagok alkotásai által szélesebb rálátást kaphatunk ugyanarra a témára vonatkozóan, megtapasztalhatjuk mennyi perspektíva létezik, milyen sokféle reakció lehetséges, ami lehetőséget ad számunkra új nézőpontok integrálására.
A művészetterápia korosztálytól (4-5 éves kortól) független bárkinek ajánlott. Hatásos lehet az önkifejezés fejlesztésében, stresszkezelésben, segíthet gyászfeldolgozásban, szorongásos tüneteknél, beilleszkedési nehézségeknél. Nem helyettesíti a pszichoterápiát.
Drámapedagógia
A drámapedagógia tulajdonképpen a személyiségközpontú reformpedagógiák egyike. Módszere a játék. A játék önként, szabadon választott alkotó tevékenység, amelyben nincs kényszer. Bármely korosztálynak ajánlott, bármely életkorban fejleszt.
A drámajáték személyiség- és kreativitásfejlesztő folyamat. Fejleszti a kommunikációs készséget, segít a társadalmi beilleszkedési zavarokat kezelni, eligazít a morális problémák között, megoldat konfliktusokat. Jellegzetessége, hogy cselekedtet és a cselekvés közben változik a megértés szintje, fiktív, ám átélhető helyzeteket kínál és ezeken keresztül segít elhelyezni magunkat a világban egy választott szerep védelmében. A szerepbe lépés teszi a drámát saját élményű tapasztalattá. Más nézőpontokat kínál, rálátást ad egyéb emberi helyzetekre, kipróbálni enged olyan lehetőségeket, amelyeken keresztül megküzdési stratégiákat nyerünk.
A drámajáték segíthet valós élményeket is feldolgozni, a folyamatok közben megélhetjük a kreativitás szabadságát, segít egy egészséges mentális és érzelmi állapotot fenntartani, valamint tudásunkat gyarapítani.
Az önismereti csoportok, a nonverbális pszichoterápiák, avagy a művészetterápiák (zene, mozgás, képzőművészet) is a személyiségfejlesztést célozzák, de gyakran a szerepbe lépés nélkül.
A többletet a foglalkozásainkon a helyzetgyakorlatok és szerepbelépések adják. Segít átlépni a módszerek közötti síkokat, új dimenziót nyit az önfejlesztésre és megértésre.
Szakembereink, akikhez bátran fordulhatsz
Elérhetőségek és időpontfoglalás
- 2151 Fót, Szent Benedek park 69.
- +36 20 427 2680
- biro.erzsebet@eroforraskozpont.hu
Rendelőnk Fóton található autóval és tömegközlekedéssel egyaránt könnyen megközelíthető helyen.
Autóval: Több férőhelyes parkoló áll rendelkezésre a központtól 1 perc sétára.
Vonattal: Fótújfalu megállótól 5 perc sétára.
Autóbusszal: Fóti buszfordulótól (végállomás) 3 perc sétára.
Minden jog fenntartva 2024 © eroforraskozpont.hu | Weboldalt készítette: Krix Marketing